submenu

Heidi Mondelaers is (nieuwe) directrice van GBS De Klimboom - 25/09/2019

Nieuwe accenten

De 136 kleuters en 236 lagereschoolkinderen van de gemeentelijke basisschool De Klimboom zijn het schooljaar gestart met een nieuwe directrice. Hoewel, écht nieuw is Heidi Mondelaers (50) niet.

Ze verving al een tijdje het vorige schoolhoofd, maar gaat officieel van start nu blijkt dat Annick Tordeur niet terugkeert naar De Klimboom. ‘Ik ken de school intussen erg goed’, zegt Heidi Mondelaers. ‘Ik ben hier meer dan zestien jaar geleden aan de slag gegaan, eerst een jaar als leerkracht in het vierde leerjaar, daarna als zorg- en ICT-coördinator.’ Toen ze de kans kreeg om directrice te worden, greep ze die met beide handen. ‘Ik had het jammer gevonden als we met onze school iemand extern hadden moeten zoeken. Ik weet wat dit team van collega’s kan en ik wil vooruit met deze school. Ik ben er rotsvast van overtuigd dat ik dat samen met hen kan verwezenlijken.’

Ouderplatform

Heidi Mondelaers gaat verder op de ingeslagen weg met De Klimboom, maar legt wel een aantal nieuwe accenten. ‘Goede communicatie met de ouders is voor mij heel belangrijk. Om dat beter te doen, maken we volop werk van ons ouderplatform. Via een logincode kunnen ze op dat platform alle informatie met betrekking tot de school en hun kind raadplegen’, legt Heidi Mondelaers uit. ‘Helemaal papierloos gaan is nog geen optie, omdat nog niet alle ouders mee zijn in het verhaal en daar moeten we rekening mee houden. Maar we blijven eraan werken.’

Benen strekken

Zorgen dat de leerlingen van De Klimboom vaak genoeg de benen strekken is ook een zaak van belang voor Mondelaers. ‘Vorig jaar organiseerden we voor de eerste keer een veldloop. Dit jaar doen we dat opnieuw en als alles goed gaat, proberen we volgend schooljaar om ook scholen in de buurt erbij te betrekken’, zegt Mondelaers. ‘Ook het project ‘One Mile A Day’ zetten we voort. Op de speelplaats hebben we sinds een tijdje een klein loopparcours dat de leerlingen kunnen afleggen. Als de concentratie wat zoek is in de klas, vinden ze daar even een uitlaatklep om er daarna weer volop tegenaan te kunnen gaan. In september namen we voor de eerste keer deel aan de STRAP-dag, waarbij we ouders en hun kinderen wilden stimuleren om eens wat vaker met de fiets of te voet naar school te komen. Voor veel van onze leerlingen is dat niet evident omdat ze wat verderaf wonen, maar we vinden het toch belangrijk om die boodschap mee te geven.’ Mondelaers wil ook net als haar voorgangster intensief samenwerken met de ouderraad van De Klimboom. ‘De raad is van onschatbare waarde voor de school’, zegt Mondelaers. ‘Dankzij hen hebben we de speelplaats kunnen pimpen, een verkeersparkje aangelegd voor de kleuters en een buitenkeukentje geïnstalleerd.’

Tina Deneyer